ONLİNE REZERVASYON
Online Rezervasyon
DETAYLI ARAMA
Otel Türü :
v
Bulunduğu İl :
v
Bulunduğu Yer
Kategori :
v
Konaklama Tipi :
v
Ara
 
FIRSATLAR
ALO BİLET
ÜYELİK
Üye Ol
Tur ve hizmetlerimizden haberdar olmak için lütfen üye olun.
DUBROVNIK
ŞEKER BAYRAMI
Başlangıç Tarihi
29 Ağustos
 Bitiş Tarihi
6 Gece
Ulaşım Tipi
 Pansiyon Tipi
 
img/turlar_20_1.jpg

ŞEKER BAYRAMI

DUBROVNIK

 

 

 

  Crotia Havayolları ile.. 6 Gece

  29 Ağustos 2011 Hareket

  Havalimanı Vergileri ve Zorunlu Seyahat Sigortası Dahil 

 

1. Gün  İstanbul – Dubrovnik

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali saat 03:00’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Croatia Havayollarının OU 4353 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.00’da Dubrovnik’e hareket. Yerel saat ile 05.40’te varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle şehir turu için hareket. Turumuz öncelikle serbest alınacak sabah kahvaltısının ile başlıyor. Ardından otobüsümüzle panoramik şehir turu. Şehir turumuzda eski şehir meydanında otobüslerden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını geziyoruz. Bu turumuz esnasında, kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Tur sonrası otele transfer. Dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün  Dubrovnik

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük  Karadağ turuna katılabilirler (60 Euro). Dünya’nın Kosova ile birlikte en genç iki devletinden biri olan Karadağ’a geçtikten sonra Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezinin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, ilk durağımız, muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile ünlü tatil merkezi Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad’i (eski şehir merkezi) gezeceğiz. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden göreceğiz. Karadağ’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) turumuzu yürüyerek yapıyoruz. Tur sonrası otelinize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün  Dubrovnik

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra tam günlük Mostar turuna katılabilirler (50 Euro). Tam günlük yapılacak bu turumuzda yaklaşık 3 saatlik (200 km) bir yolculukla Mostar’a varıyoruz. ‘’Köprüler Şehri’’ 16. yy. Ile 19. yy.’ları arasında Hersek’in ticaret, yatırım ve askeri üssü olan Mostar’da Eski Köprü’nün tam göbeğinde konumlandığı eski şehir merkezi, çarşı, camiler, Türk Evi Müzesi, hamamlar görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Poçitel görüldükten sonra Dubrovnik’e geri dönülecektir. Yol üzerinde Blagaj’da bulunan doğal kaynak merkezini, ve 15. yy.’da yapılmış olan Derviş Tekkesi ve Osmanlı Köyü Poçitel görülecektir.Tur bitimi ile birlikte otelinize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. Gün  Dubrovnik

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Marco Polo’nun İzinde Korçula turuna katılabilirler (55 Euro). Ilk durağımız Ston. Avrupa’da kurulan ilk planlı şehirlerden biri olan Ston, 5 kilometre uzunluğundaki şehir duvarları ve tuz üretimiyle meşhurdur. Serbest zamanın ardından Korcula’ya hareket. Şehir duvarları ile çevrili küçük bir yarımada üzerinde yatan Korcula Adriyatik sahilindeki en güzel ortaçağ şehirlerinden biridir. Çam ormanıyla kaplı yarımada ismini milattan önce 3.yüzyılda Yunanlılar tarafından almıştır. Dünyaca meşhur kaşif Marco Polo’nun doğum yeridir. Etkileyici sokaklarını turlayacak, Rönesans dönemi sarayların bulunduğu meydanlarını, ve muhteşem St. Mark katedralini, Marco Polo’nun doğduğu evi göreceğiz. Bu gezimizde ayrıca resimlik görüntüsüyle, şaraplık üzüm bağları ile ünlü, Peljesac yarımadasına gidip, Prizdrina’da şarap tadımı için mola vereceğiz. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün  Dubrovnik

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli 3 Adalar  turumuza katılabilirler (60 Euro). Koloçep, Şipan ve Lopud Adalarını göreceğimiz turumuzda öncelikle, Dubrovnik’lilerin tatil beldesi, palmiye ağaçları ve büyüleyici doğası ile ünlü Koloçep adasını gezeceğiz. Burada vereceğimiz bir moladan sonra, teknemiz Şipan Adasında bulunan Sudurad kasabasına doğru yol alacak. Skocibuh ailesine ait 16. yy.’dan kalma kale, şehir kalesi ve surları, Dubrovnik Başpiskoposuna ait yazlık sarayın kalıntılarını gezdikten sonra ‘’Barış Adası” olarak bilinen Lopud’a gideceğiz. Turkuaz ve berrak denizi, büyüleyici kumsalı ve muhteşem doğası ile her geleni büyüleyen adada denize girme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğini tur esnasında alacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

6. Gün  Dubrovnik

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Split-Trogir turumuza katılabilirler (80 Euro). Öncelikle Split’te yapacağımız tur esnasında, UNESCO Dünya Misasları Listesinde bulunan Diocletian Sarayı, St Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi, Diocletean Mahsenleri,, dar taş sokakları,liman bölgesindeki cafe,bar ve restaurantları ile şirin Akdeniz şehrini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel bir restaurantta alınacaktır. Split’ten sonra kısa bir yolculukla gideceğimiz Trogir’de bu tarihi ve turistik şirin beldeyi yürüyerek gezeceğiz. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7. Gün  Dubrovnik

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerimizin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler. Tur sonrası havalimanına transfer. Crotia Havayollarının OU 4352 sefer sayılı uçuşu ile 23.30’da İstanbul’a hareket. ve yerel saat ile 02.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

                 

OTELLER

İki kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3–12 Yaş Çocuk

0-2 Yaş

Çocuk

2* Adriatic Hotel vb.

( Yarım Pansiyon )

599 Euro

240 Euro

549 Euro

150 Euro

2* Sumratin Hotel vb.

( Yarım Pansiyon )

649 Euro

300 Euro

599 Euro

150 Euro

 

3* Komodor Hotel vb.

( Yarım Pansiyon )

 

699 Euro

320 Euro

649 Euro

150 Euro

4* Grand Park Hotel vb.

( Yarım Pansiyon )

749 Euro

360 Euro

699 Euro

150 Euro

5* Dubrovnik Palace vb.

( Yarım Pansiyon )

899 Euro

450 Euro

849 Euro

150 Euro

           

5* Radisson Blu Dubrovnik vb.

( Oda-Kahvaltı )

1049 Euro

560 Euro

949 Euro

150 Euro

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ø     Havalimanı vergileri

Ø    Croatia Havayolları Tarifeli Airbus A-319 seferleri ile İstanbul / Dubrovnik / İstanbul uçak bileti,

Ø     Tercihinize göre seçeceğiniz kategori otelde 6 gece yarım pansiyon yada oda+kahvaltı konaklama,

Ø    Alan/otel/alan transferleri,

Ø Panoramik Dubrovnik şehir tanıtım turu,

Ø    Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,


FİYATLARA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

Ø Zorunlu sigorta ücreti 1-5 Gune kadar 20 Euro/6-8 Güne Kadar 25 Euro/8-14 gun arası 30 Euro

Ø Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Ø Yurt dışı çıkış harcı bedeli

      

 

NOTLAR

Ø      TURİSİNA TURİZM havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Vize alımı ve vize süresi konusunda garanti verememektedir.Her türlü soru ve önerileriniz için seyahat danışmanınıza başvurabilirsiniz.

 

Ø      Tur kapsamı dahilinde belirtilen oteller, rezervasyon talepleri ve otel müsaitliğine bağlı olarak aynı veya aynı standartta bulunmadığı takdirde daha üst standartlarda benzer bir otelle değiştirilebilir. Bu tür durumlarda ilgili bilgilendirme tarafınıza 48 saat kala yapılacaktır

 

Ø Tur 20 kişilik katılım sayısı ile gerçekleşecektir. Turda yeterli katılım olmadıgında 2 gun kalaya kadar turisina turizm turu iptal  edebilme hakkına sahiptir.Bu Durumda Yolcuların ödemiş olduğu tur bedeli iptal tarihinden itibaren 10 gün içinde iade edilir,vize hizmet bedelleri,vize harçları ve sigorta bedeli bu kapsamda iade edilemez.

 

VİZE

Ø Bu turda normal pasaporta vize gerekli, yeşil pasaporta ise vize gerekli değildir. Vize başvurusu için tur başlangıç tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.  Turisina Turizm konsolosluk ile müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize alımı ve vize süresi konusunda garanti verememektedir.Her türlü soru ve önerileriniz için seyahat danışmanınıza başvurabilirsiniz.

 

Geri dön
 

 
Online : 2    Toplam : 425.627    
 

Yenişehir Mah. Ahmet Hilmi Nalçacı Cd. Taksim Sitesi 36/A - KONYA
Tel : 0.332 233 9002       Fax : 0.332 233 9007
  e-mail